Tek počinjem

Motor, ovjes, mijenjač ...

Re: Tek počinjem

PostPostao/la nivoST » 18 tra 2008, 01:35

ako te još zanima iman ti ja zadnje opruge---> šta se tiče mene javi se na pm ( minja bi ih za 1l coca-cole) naravno ako ti to nije skupo

p.s. kad dođeš u đereka onda mu pokažeš i kažeš: "ja bi htio da moje auto bude spušteno do tu" (uz blago pokazivanje prstom)

TO: danielST---> ja san sebi u đereka radio prva 2 "montizera" i uzeo mi je sve skupa za sve skinit sa auta, raskopat ga nalit gušće ulje i skratit pušku "montizera" 800kn--->nije puno al puno znači, al i to meni sad ne znači jer gewinde dolaze(ccc)
kad narastem bit ću TDI... 8))
Avatar
nivoST
1.8 16v
 
Postovi: 244
Pridružen/a: 12 tra 2008, 04:48
Lokacija: split

Re: Tek počinjem

PostPostao/la ErRoR » 01 svi 2008, 19:38

w_08 je napisao/la:ako mislis uzimat opruge nemoj manje od -4.5 jer neces nista dobit na tom autu inace......
opruge nemoj rizat u nikojem slucaju jer kad rizes svojstvo opruge ostaje isto a kraca je... a to ti znaci da ce ti auto bit nestabilno i na pravcu...tj. skakat ce na svaku rupicu....
ako vec neces kupovat onda ih zagrij da ti bude bar malo tvrdo...
amortizere odneses punit i nades tokara da ti ga skrati za glavu sa navojima i napravi novu....dobijes i tu 1-2 cm...
ovo san ja tia radit al i sad mi je ubijen u pod tako da je nepotrebno....mozda jednog dana..

Potpis, ako se vec odlucis za modifikovanje svojih, onda ih zagrij, rezati Nikako!
Radovi u tjeku....
slika
Avatar
ErRoR
1.2 12v
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 29 sij 2008, 23:52
Lokacija: BiH/Novi Travnik

Re: Tek počinjem

PostPostao/la Danijel » 01 vel 2009, 17:04

u to se nemoj upustati jer sto se dogada t kad skratis opruge ili grijes dolazi do zamora materijala i to vise nije to a i ne samo to, ako ostavi serijske amortizere a opruge su nize auto ti poskakuje jer imas preveliki hod amortizera a opruga je niža i postoji mogučnost da iskoci iz lezista kod hupsera ili naglog startanja. moja preporuka su gewinde ili ako nesto i kuzis pa uzmes sportske poruge nize i neke malo bloje plinske amortizere pa odfuras covijeku koji ih moze skratit i napunit i to ti je do nekle dobro ako nemislis vozit kakve trke ali ako hoces najbloje onda definitivno gewinde pa si sarafis visinu i tvrdocu kak ti pase. sve samo to probao pa sam se sam uvjerio..
samo gas!!!!
Avatar
Danijel
1.2 12v
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 31 sij 2009, 17:55
Lokacija: Korenica

Prethodna

Natrag na Mehanika



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.

cron