Ugradnja klime

Motor, ovjes, mijenjač ...

Ugradnja klime

PostPostao/la Angel » 03 kol 2010, 12:25

Zanima me kolko bi koštala igrarija oko ugradnje klime u Omegu iz 94 godine.
Auto ima kompletnu opremu zajedno s kožom, jedini je problem što nema klimu, samo taj gumbek fali..
Ako netko ima slučajno ili zna gdje bi mogao nabaviti potrebne djelove neka javi slobodno..
slika
http://www.songofhorizon.com

live and let live..
Avatar
Angel
Admin
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 18 pro 2007, 21:01
Lokacija: Zelina

Re: Ugradnja klime

PostPostao/la Marcoone » 04 kol 2010, 06:47

Nije baš da ti fali samo gumbek :lol: :lol:

Cjela instalacija klime i sve potrebno da radi,nije baš tak mala.....imaš malo cjevi....kompresora....i tak :mrgreen:

No,"firewall" treba bušit da bi spojio instalaciju jer nema otvor za istu.....uglavnom bi morao kupit klimu iz omege koja ju ima,kompletnu,i ne znam točno,al čini mi se da još nešto treba mjenjat,tj pripasivat oko toga

Nije jednostavno,al odradi se.....a cjena ovisi o cjeni klime za koju kupiš,i o tome ko ti bude ugrađivao.....
Avatar
Marcoone
1.8 16v
 
Postovi: 264
Pridružen/a: 24 pro 2009, 18:40
Lokacija: St.Slatina/Oroslavje

Re: Ugradnja klime

PostPostao/la nedo » 04 kol 2010, 08:37

marcoone je bas ovako optimistican...:PPP
al puno ljudi kaze da se neisplati stavljat klimu ako je auto nema serijski jer ima puno komplikacija
jel` te baca?
Avatar
nedo
2.0 16v
 
Postovi: 539
Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:54
Lokacija: kaštel stari/texas

Re: Ugradnja klime

PostPostao/la Angel » 04 kol 2010, 11:25

:lol: znam da nije samo gumbek staviti..
čim više gledam okolo i meni se čini da se ne isplati.. ne znam kome bi se i dalo raskopat pola auta za taj posao, ja vremena nemam..
al svejedno bi me zanimalo kolko i kako
slika
http://www.songofhorizon.com

live and let live..
Avatar
Angel
Admin
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 18 pro 2007, 21:01
Lokacija: Zelina

Re: Ugradnja klime

PostPostao/la Marcoone » 05 kol 2010, 23:53

Evo,na opelovom forumu,kolega ugrađivao klimu u vectru A koja također nije imala klimu,pa evo par dojmova posla
A da ne pričam da je cjelu armaturu morao vadit van za novu ventilaciju i xx toga.......
Sve u svemu skup podhvat.....
Al ko voli......Sretno

ZUX je napisao/la:
dakle, pored svih delova koje sam dobio u "kompletU zvanom klima uredjaj potrebno je odraditi jos par sitnica:

ubacen novi prednji vezni lim, koji ima predvidjeno mesto za ventilator klime, u principu ugradnja se mogla obaviti i bez toga, ali zeleo sam da sve to bude perfektno i potpuno identicno fabrickoj varijanti (a usput sam radio jos neke zahvate na limariji, tako da sam resio da odradim i to)

slika

sledeca razlika izmedju modela sa klimom i bez je u hladnjaku rashladne tecnosti motora, u varijanti bez klime hladnjak ima 1 otvor za termoprekidac, a u varijanti sa klimom hladnjak ima 2 otvora za termoprekidace, uz to je neznatno vecih dimenzija (ali to je manje-vise nebitno)
znaci ubacen i novi hladnjak "vode"

slika

zatim na red dolazi ubacivanje ventilatora klime

slika

slika

slika

slika

i hladnjaka klime (kondenzatora)

slika

zatim treba resiti problemcice vezane za kompresor klime
kompresor se preko nosaca kaci na blok, ali...
do tada je na tom mestu bila servo pumpa

slika

skida se pumpa i njen nosac i postavlja se nosac kompresora (koji je ujedno i nosac servo pumpe)

slika

postavljaju se kompresor i servo pumpa, kao i kaisevi koji ih pogone

slika

preostaje jos da se uglavi hladnjak vode i njegov ventilator

slika

naravno da bi sve to funkcionisalo potrebna je i odgovarajuca elektro instalacija, povezivanje cevi (od kompresora, preko hladnjaka klime i...), ali nazalost to sam zaboravio da slikam

jos da napunim klimu i da uzivam u hladovini ;)
Avatar
Marcoone
1.8 16v
 
Postovi: 264
Pridružen/a: 24 pro 2009, 18:40
Lokacija: St.Slatina/Oroslavje


Natrag na Mehanika



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.

cron