Dok je hladan radi na (pre)niskim okretajima..

Motor, ovjes, mijenjač ...

Re: Dok je hladan radi na (pre)niskim okretajima..

PostPostao/la ivory » 07 stu 2008, 23:25

ajd ak saznaz - javi! no, neki su tu vec pisali da na plinu nemas cok, sto je istina, al jas sam kod sebe probno promijenio mjerac zraka i radio je ler (dok je hladan) i na plinu i na benzi - smo sto nisam mogao zadrzat protocnik jer je bio posudjen i od onda trazim sebi jedan, ko da trazim sveti gral! :cry:
Avatar
ivory
2.0 16v
 
Postovi: 1080
Pridružen/a: 06 sij 2008, 18:45
Lokacija: Vukovar, Osijek

Re: Dok je hladan radi na (pre)niskim okretajima..

PostPostao/la xxx1 » 30 pro 2008, 18:47

Vidim da je tema stara skoro 3 nedilje, ali posto se vlasnik nije javljao, da probam da pomognem nekim svojim predlozima. Ako ti auto ujutu trese pri prvom paljenju, najvjerojatnije je da je nesto do sistema za napajanje gorivom. Nisi rekao koji je sistem gasa na tvom autu, da li je vakumski ili sekvencijalni? Pretpostavlam da je vakumski, sto znaci da imas jedan sraf za podesavanje kolicine gasa za sagorijevanje, koji se nalazi na crijevu koje ide do usisnog grla. Jos sto se tice gasa, vidi da li je filter zreo za mjenjanje, kada si zadnji put promjenio filter gasa, mozda je i mjesac ako nije filter, znaci prvo vidi filter, pa onda mjesac ako ga imas ili je tebi buseno usisno grlo, (ako to uopste moze kod monopointa, nisam siguran) Ja mislim da je kod te vektre monopoint ubrizgavanje, ako nije ispravi me. Dalje, ako se ta pojava, to podrhtavanje pri prvom paljenju desava na benzinu onda ti je najbolje da ides sistemom eliminacije. Znaci pogledaj prvo filter zraka, zatim step motor (imas da kupis one karburator cleanere, pa ga dobro ocisti), pa onda filter goriva, pa zatim vidi pumpu za gorivo, probaj da skines crijevo koje ide od pumpe do usisa, pa kad upalis auto, vidjeces da li dobro baca (ovo sve mozes da vidis odokativno, bez aparature nista) ali prije toga stavi crijevo od pumpe u flasu. Naravno, sve pod uslovom da je kod tebe ovakav sistem napajanja gorivom. Ako sve ovo ne pomogne, odnesi auto na masinsko ciscenje dizni, tj. vidi da kupis drugu brizgaljku. A moze da bude i u najgorem slucaju egr ventil, ali on obicno smeta pri visokim obrtajima. I na poslijetku lambda sonda, mada sumnjam da moze ona da bude, jer ona ustvari mjeri kolicinu kiseonika u ispuhu, pa na osnovu toga salje informaciju ecu-u koji dalje odredjuje kolicinu ubrizganog goriva. Da ti ne valja lambda sonda, imao bi povecanu potrosnju, tj bogatiju smjesu, samim tim vise kolicine goriva u smjesi, a kao posljedica toga moze da bude crni dim na ispuhu. Sto znaci da bi ti se ova pojava manifestovala najcesce pri visokim obrtajima, a ti kazes da ti se problem javlja pri prvom paljenju. U svakom slucaju javi nam ako si problem rjesio, da vidimo jesmo li barem bili blizu.

P.S. Sorry na malo vecem postu.
xxx1
1.2 12v
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 30 pro 2008, 02:14
Lokacija: Batajnica, Beograd

Re: Dok je hladan radi na (pre)niskim okretajima..

PostPostao/la Angel » 02 sij 2009, 20:53

hvala na savjetima...
nisam se javljao jer je taj problem još uvijek prisutan...već sam navikao zajebavat se s njim svako jutro ali i dalje mi naravno ide na živce...
nedavno sam se preselio i sad mogu kod svog majstora konačno...sutra baš idem kod njega pa ću ga zamolit da to rješi..
većinu stvari koje si napisao sam već probao...vidjet čemo što će sad biti...
slika
http://www.songofhorizon.com

live and let live..
Avatar
Angel
Admin
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 18 pro 2007, 21:01
Lokacija: Zelina

Re: Dok je hladan radi na (pre)niskim okretajima..

PostPostao/la Danijel » 01 vel 2009, 17:13

ajmo ovako
ako je vectra b onda moze biti takozvani usisavac tj. kutija u kutu neznam sad tocno kojem ili termoprekidac preko kojeg on registrira temperaturu i leg. cok.
moze biti motoric ler gasa da ti je vrisnuo, isti slucaj sam ja imao na 1,8 16v
samo gas!!!!
Avatar
Danijel
1.2 12v
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 31 sij 2009, 17:55
Lokacija: Korenica

Re: Dok je hladan radi na (pre)niskim okretajima..

PostPostao/la Angel » 03 vel 2009, 14:45

vectra a...
motorić ler gasa je skroz riknuo.. čekam već jedno vrijeme da mi majstor pribavi drugoga...rekao je da ima negdje.. :roll:
za sad sam ga ručno podesio da mi drži malo povišeno okretaje tako da nema baš problema...
slika
http://www.songofhorizon.com

live and let live..
Avatar
Angel
Admin
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 18 pro 2007, 21:01
Lokacija: Zelina

Re: Dok je hladan radi na (pre)niskim okretajima..

PostPostao/la hrco » 20 vel 2009, 14:10

ja vozim opele i znam skoro svaku caku,koliko znam to je motor sa centralnom diznom na rasplinjacu znaci provjeri pumpu od goriva to te nista nekosta odnosno koliko ima bara i provjeri centralnu diznu plin je jeben i zna raditi dosta sranja,al uglavnom se da sve rijesiti za polovne dijelove se slobodno javi ovdje ih ima kolko hoces...
Volim miris spaljene Barumke...
Avatar
hrco
1.8 16v
 
Postovi: 215
Pridružen/a: 29 sij 2009, 15:02
Lokacija: vinkovci

Re: Dok je hladan radi na (pre)niskim okretajima..

PostPostao/la Angel » 20 vel 2009, 15:01

imaš motorić ler gasa?
slika
http://www.songofhorizon.com

live and let live..
Avatar
Angel
Admin
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 18 pro 2007, 21:01
Lokacija: Zelina

Re: Dok je hladan radi na (pre)niskim okretajima..

PostPostao/la hrco » 20 vel 2009, 15:40

Angel je napisao/la:imaš motorić ler gasa?

javim ti sutra jel ima i cijenu...
Volim miris spaljene Barumke...
Avatar
hrco
1.8 16v
 
Postovi: 215
Pridružen/a: 29 sij 2009, 15:02
Lokacija: vinkovci

Prethodna

Natrag na Mehanika



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 49 gostiju.