Što se sluša u autu?

Pravila foruma
Ovdje stavljajte liste za vrstu glazbe koja ne spada u određene kategorije. Ukoliko se s vremenom stvori potreba za otvaranjem novog foruma za neku vrstu glazbe to čemo i učiniti ...

Što se sluša u autu?

PostPostao/la FiatTipo96 » 18 tra 2015, 16:45

Baš razmišljam sad, 'šetam' malo po Youtube-u, preslušavam pjesme i nekako me smeta ta monotonost. Prije nekih 5-6 godina je svaki izvođač imao nešto svoje što ga je činilo prepoznatljivim, danas ih je znatno teže razlikovati, žanrovi su potpuno izmješani, malo toga je na svom mjestu. Čast izuzecima naravno. Konkretno na primjeru hrvatske scene možete vidjeti kako su se trendovi brzo mijenjali proteklih godina. Nažalost je nedavno prevladao onaj pogrešni, nastupila je komercijalizacija i glazba je poprilično izgubila na kvaliteti, kako po pitanju tekstova tako i po tri glavne notne sheme uglavnom odsvirane na synthesizeru uz neizbježan 'trntnrntnrn' ritam, nekad se zvalo turbo-folk a danas se zove 'pop'.
Pitam se što vi slušate za vrijeme vožnje? Starije ili novije pjesme što se CDa tiče, kakav tip radio stanica...
Moj CD se uglavnom sastoji od više mapa različitog sadržaja s obzirom na vrijeme objave snimke, porijeklo(strano/domaće) itd.
Od stranih izvođača primjerice Hardwella do 'novijih zvijezda' poput Eda Sheerana i Sama Smitha. Što se tiče domaćeg najbrojnije su Bralićeve pjesme, pokoja acapella klape Cambi i naravno neizostavni Oliver uz pratnju Tedija Spalata, Gorana Karana i Gibonnija.
Prednost dajem nešto starijoj dalmatinskoj glazbi, ali bih izdvojio 3 strane pjesme koje su mi osvojile srce, a novijeg su datuma:
1. See you again - Wiz Khalifa ft. Charlie Puth
2. Birds fly - Hardwell ft. Mr. Probz
3. Thinking out loud - Ed Sheeran

Nadam se da ćemo pomoći jedni drugima sastaviti playliste i da se nitko neće pronaći uvrijeđenim jer je namjera sasvim druge prirode! :)
Clio 2 phII - 1149cm3(55kw); Focus mk1.5 - 1596cm3(74kw); 320d e90 - 1995cm3(130kw); Focus mk2 - 2521cm3(166kw)
Avatar
FiatTipo96
1.6 16v
 
Postovi: 161
Pridružen/a: 16 lis 2011, 22:10
Lokacija: Roth, Njemačka

Re: Što se sluša u autu?

PostPostao/la DanielST » 22 tra 2015, 23:24

Slazem se s tekstom gore.
Kao da je sve vec izmisljeno, pa su se posljednjih godina malo vrtili ti "stari zvukovi" izmisljeni prije 10-20-30 godina dok se jos moglo i to prodati i sada vise nemaju sta. Sve doslo nekako nekvalitetno. Nema vise izbacivanja hitova koji bi se vrtili mjesecima i sl.
Vidim da su nam glazbeni ukusi poprilicno slicni, tako da se i u mene zavrti malo elektronike tipa
Hardwell, Tiesto, Inna, Afrojack("ten feet tall" je dobra stvar), Champion - What I need (OST za Need 4 Speed - Rivals).
Malo zvukova iz Splita i Dalmacije i naravno klape za odmorit dusu.
Rap je uvik tu, za onako lagani cruising. 2Pac i ekipa. :ugeek:
Eto toliko od mene za sad za ovu temu mijesane liste. Da cujem sta ostali imaju za nabaciti. Onako par stvari od sebe.
Avatar
DanielST
Admin
 
Postovi: 1244
Pridružen/a: 18 pro 2007, 01:25
Lokacija: Kaštel Štafilić

Re: Što se sluša u autu?

PostPostao/la FiatTipo96 » 24 tra 2015, 05:32

Potpuno se slažem. Glazba iz 80-ih: Prljavo kazalište, Bijelo dugme, Oliver i ostali izvođači iz tog vremena će se zauvijek pamtiti. Zanima me tko će se već za 10 godina sjećati recimo Lidije Bačić ili Učiteljica?
Novi prijedlog je GDFR - Flo Rida ft. Sage the Gemini :)
Clio 2 phII - 1149cm3(55kw); Focus mk1.5 - 1596cm3(74kw); 320d e90 - 1995cm3(130kw); Focus mk2 - 2521cm3(166kw)
Avatar
FiatTipo96
1.6 16v
 
Postovi: 161
Pridružen/a: 16 lis 2011, 22:10
Lokacija: Roth, Njemačka


Natrag na Ostalo



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.