Zatamnjivanje Štopki

Sam svoj majstor ...

Zatamnjivanje Štopki

PostPostao/la nike » 02 srp 2008, 16:24

Evo pošto nitko neće ja ću,dakle kao i u naslovu piše radi se o zatamnjivanju zadnjih stop svjetala ili ti ga štopki neki ljudi preferiraju mnogo načina zatamnjivanja neki od njih su Transparent sprejevima ili Folijama moja osobna preporuka su Transparent sprejevi kao prvo su jeftiniji,jednostavniji za rukovat i sigurniji ako sve pođe za rukom izgleda ko tvornički dakako i oni imaju svoje mane koje sami mi prouzročimo a to su :packanje i neprecizno rukovanje.Za kupit ih ima u svakom dučanu sa bojama i lakovima i to u 4 boje: plavoj,zelenoj,crvenoj i crnoj!
Iza njih dolazi teža varijanta sa folijama!mada izgleda jednostavnije nego špricat po štopkama i nije!za takav stunt potrebna vam je dobra(skupa)folija koja pod prstima izgleda malo gumenasta a ne plastična kao što su sve jer to je važno u daljnem radu pošto ju morate radi raznoraznih oblika štopki prilagođavat površini,često se uzimaju domači fenevi koji su slabiji i nemaju dovoljan udar temperature u jednom trenu!najbolji su profesionalni!oni opet služe za brzo ljepljenje i rastezanje folije kako bi se dobio željeni oblik na površini!
ko drugo komplicirano je ako se netko kuži u zatamnjivanje stakala i to može iči!

Pošto če svima biti lakše i jednostavnije pojasnit ču postupak zatamnjivanja Transparent sprejevima:

Prvi korak zatamnjivanja je dakako kupit sprej poskidat štopke i bla bla bla... svi to več znamo! ;)
dalje slijedi važan korak a to je čiščenje štopki!!!!!!ovo naglašavam jer če krajnji rezultat ovisiti o tome kolko ste bili temeljiti!
najbolje je očistit benzinom bez ulja bez masti ičega drugoga čisti benzin!Ni u kojem slučaju koristit neki kokpit sprej ili bakino sredstvo za čistit kuhinju!prollazi i deterđent za pranje stakla al otom potom e da BEZ RAZREĐIVAČA!!!!
paziti na packanje prstima dakako i prašine smeča itd.....
kad je to sve lijepo izglancano uzimte transparent sprej i CIJELU površinu našpricat tankim filmom isprva če izgledat ko limunova kora ali on se postepeno sam razlijeva po površini te postaje gladak!ni u kojem slučaju malo amo špricnut malo tamo!!sve se mora odvijat u par sekundi i od jednom!

kda je to učinjeno ponovite postupak na drugoj štopki!ako niste zadovoljni rezultatom benzin u ruke čista krpa i skidaj pa jovo nanovo!!Na kraju možete to sve zatvorit jednim slojem bezbojnog laka u spreju!večinom su za felge!
NAPOMENA: transparentom dajete sloj zatamnjenja ovisno o tome kolko želite tamno tolko slojeva stavljate svakim slojem je sve tamnije!uglavnom da to radite paralelno u obje štopke!

Ovo je bio bazni dio opisa zatamnjivanja e sad možete kombinirat bojama i slojevima po želji!Ja sam napr.stavio jedan sloj ali sam prije stavio curine štrample prijeko štopke kako bi dobio efekt mrežice :lol: ;) je malo VIERD al igleda opako!
svako sebi po želji!

slike ču dat dok ponovim postupak kod sebe ali ako vas zanima stavit ču ostale primjere!
ako ima pitanja cimajte!!
pozzzz 8-)
Živi život,vozi brzo, umri star.....
Avatar
nike
1.8 16v
 
Postovi: 312
Pridružen/a: 17 vel 2008, 19:10
Lokacija: Đurđevac

Re: Zatamnjivanje Štopki

PostPostao/la Deky » 02 srp 2008, 21:54

E to me zanimalo,hvala na iscrpnom objasnjanju i svaka cast!
Honda power of dreams!
Deky
1.4 16v
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 21 lip 2008, 23:01
Lokacija: Pu/Pž

Re: Zatamnjivanje Štopki

PostPostao/la Deky » 05 srp 2008, 18:04

Sad sam ocisti ostoke s benzinom(eurosuper 95),i nabacio prvi sloj!
Honda power of dreams!
Deky
1.4 16v
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 21 lip 2008, 23:01
Lokacija: Pu/Pž

Re: Zatamnjivanje Štopki

PostPostao/la nike » 05 srp 2008, 19:38

e frende stani stani!!!!!!!!!!on razjeda bolji je super98!!!!!
šalim se!
samo daj i na šta si se odlučio očeš kombinirat ili jednobojno!?
Živi život,vozi brzo, umri star.....
Avatar
nike
1.8 16v
 
Postovi: 312
Pridružen/a: 17 vel 2008, 19:10
Lokacija: Đurđevac

Re: Zatamnjivanje Štopki

PostPostao/la Deky » 05 srp 2008, 19:41

Jednobojno!Evo osusile su se,desna mi je ispala odlicno,dok ljeva mi je nekako mat,nisam dobro dao prvu ruku,al u pon uzimam razrjedjivac skoinem i ozezi!
Honda power of dreams!
Deky
1.4 16v
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 21 lip 2008, 23:01
Lokacija: Pu/Pž

Re: Zatamnjivanje Štopki

PostPostao/la nike » 05 srp 2008, 19:49

Supač samo naprijed!dok je gotovo slike JPG,MP4,AVI,VIDEO bilo koji samo da se vidi!
slike slike slike ajmo ljudi ideje tko je tko nije pa oče!
Živi život,vozi brzo, umri star.....
Avatar
nike
1.8 16v
 
Postovi: 312
Pridružen/a: 17 vel 2008, 19:10
Lokacija: Đurđevac

Re: Zatamnjivanje Štopki

PostPostao/la Deky » 05 srp 2008, 20:11

Ja sam se odlucio na jednobojno zatamnjivanje iz razloga sto mi je ova plastika di pise seat ibiza crna pa štopkeizgledaju kao produzenje,evo slika!
slika

slika

Ljevi mi nije ispao bas najbolje,pa cu u ponedjeljak uzet razrijeđivać ocistit ga i ponovit postupak!
Honda power of dreams!
Deky
1.4 16v
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 21 lip 2008, 23:01
Lokacija: Pu/Pž

Re: Zatamnjivanje Štopki

PostPostao/la nike » 05 srp 2008, 20:42

Respekt!
Živi život,vozi brzo, umri star.....
Avatar
nike
1.8 16v
 
Postovi: 312
Pridružen/a: 17 vel 2008, 19:10
Lokacija: Đurđevac

Re: Zatamnjivanje Štopki

PostPostao/la hitman » 04 tra 2009, 00:12

ja sam to radio na kadetu davnih dana...eto kako je ispalo

slika slika
prodajem mobitele, najpovoljnije cijene te otkup neispravnih
Avatar
hitman
1.6 16v
 
Postovi: 140
Pridružen/a: 02 tra 2009, 12:24
Lokacija: Belišće

Re: Zatamnjivanje Štopki

PostPostao/la nike » 05 tra 2009, 20:20

dobar!nego ima neko cijeli postupak pa da stavi slike ovde jer ja sam svoje uradio a nisam dokumentiral!??
ak ima puknite tu
Živi život,vozi brzo, umri star.....
Avatar
nike
1.8 16v
 
Postovi: 312
Pridružen/a: 17 vel 2008, 19:10
Lokacija: Đurđevac

Sljedeća

Natrag na DIY



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.

cron