bixenon H4 ugradnja kako?

Instalacije, struja, napon, otpor, osiguraci ...

Re: bixenon H4 ugradnja kako?

PostPostao/la DanielST » 25 pro 2009, 16:46

slika

Ajmo ovako, najlaksi primjer je moja astra:

H7 kratko
H3 dugo

Stavio sam xenon:

H7 kratko Xenon
H3 dugo obicna zarulja

Stavio sam leće, a H7 je prevelika zarulja za leće:

H1 kratko xenon
H3 dugo obicna zarulja

-----------------------------------------------------

Kod H4 zarulje, koja se inace jako rijedje koristi na novijim automobilima imamo ovo: H4 zarulja u sebi ima 2 niti. Jedna je za dugo, a druga za kratko svijetlo.
Kada upalimo dugo svijetlo, kratko svijetlo se gasi, odnosno nit za kratko svijetlo se gasi. Tko ne vjeruje neka ispred zida proba pa ce vidjeti da jedan dio fara se iskljuci i svijetlost se prebaci prema gore, odnosno neka gleda u far dok netko blica.
E sad. Kada kupimo H4 Xenon:
Ako je normalna xenon zarulja onda je KRATKO XENON, a DUGO ŽUTO OBIČNO SVIJETLO.
Ako je BiXenon(sama rijec govori BI), onda je i dugo i kratko xenon. U jednoj zarulji naravno. Kada "okinemo" dugo svijetlo onda jedan mali relej prebaci struju sa one niti(nazovimo je nit jer je lakse razumijeti, iako xenon nema zarnu nit vec plin u ampuli, al' o tom drugom prilikom) od kratkog xenona na nit od dugog xenona.
To je dobro jer se ne moraju koristiti 2 balasta za jedan far, vec se jedan koristi simultano, malo za dugo malo za kratko. Naravno, nikada istovremeno, ali to je i dobro jer ni normalna H4 zarulja nema upaljena kratka svijetla dok gore duga(ko ne vjeruje neka provjeri).

To su sve ovi nasi made in Čajna sistemi. Na tvornickim postoji zakretna leća koja kada "okinemo" dugo svijetlo, "zakrene" svijetlost prema gore i nista se ne pali gasi itd. Nema "skljocanja" sa xenonima i slicno. Al' tko ima love za X6... :mrgreen:

Eto nadam se da smo sad sve rijesili.
;)

P.S.: Znam sto govorim, ugradio sam ih brdo. ;)
Avatar
DanielST
Admin
 
Postovi: 1244
Pridružen/a: 18 pro 2007, 01:25
Lokacija: Kaštel Štafilić

Re: bixenon H4 ugradnja kako?

PostPostao/la DarioGTI » 25 pro 2009, 17:59

e sad mi je sve vec puno puno jasnije!!

i samo jos jedna stvar: koliko kosta posten bi-xenon set(6000 kelvina)?...
nek je i malo skuplji al nek je dobar jer ne zelim davat pare za shrot koji je ce trajat mjesec dana.... ;)
140.7dB - nekad bilo, pričalo se...
Avatar
DarioGTI
2.0 16v
 
Postovi: 1153
Pridružen/a: 10 sij 2009, 16:26
Lokacija: Osijek - Tenja

Re: bixenon H4 ugradnja kako?

PostPostao/la DanielST » 25 pro 2009, 23:31

Prijatelju u nas ti je sve shitara jer su sve to vise-manje kineski setovi. Ali svi ih mi imamo i rade besprijekorno.
Jedan kompplet je cca 100€. Tj. max.

Nesto mozda kvalitetnije i naravno skuplje ti je kad ti krepa zarulja ili elektronika na npr BMW-u ili Audiu i sl. E onda te to kosta divlje. Pretpostavljam da je kvalitenije, al' u to necu ulaziti. Ja nebi kupovao. 100€ je maximalan iznos koji bi dao za set i to su ovi nasi kinezi sta ih ima gomila na nasem trzistu. Ja ih imam cca 3 godine. Zarulje mi traju 2 godine, malo duze, elektronika je jos uvik uredna, tako da ovi kinezi mene sluze sasvim ok.
Avatar
DanielST
Admin
 
Postovi: 1244
Pridružen/a: 18 pro 2007, 01:25
Lokacija: Kaštel Štafilić

Re: bixenon H4 ugradnja kako?

PostPostao/la Marcoone » 26 pro 2009, 00:41

600kn....nabavlja tip iz njemačke,al isto kina šop......no me ni za sad radi sve uredno.....
Avatar
Marcoone
1.8 16v
 
Postovi: 264
Pridružen/a: 24 pro 2009, 18:40
Lokacija: St.Slatina/Oroslavje

Re: bixenon H4 ugradnja kako?

PostPostao/la DanielST » 26 pro 2009, 14:31

Da, pristojna cijena i sljaka odlicno.
Avatar
DanielST
Admin
 
Postovi: 1244
Pridružen/a: 18 pro 2007, 01:25
Lokacija: Kaštel Štafilić

Re: bixenon H4 ugradnja kako?

PostPostao/la 1mario1 » 27 pro 2009, 00:29

E sad. Kada kupimo H4 Xenon:
Ako je normalna xenon zarulja onda je KRATKO XENON, a DUGO ŽUTO OBIČNO SVIJETLO.

imaš li primjer takve žarulje, pa mi molim te sliku stavi?
ja šta sam bratu montira nema dugog svitla samo kratko xenon H4
ta žarulja obična h4 senon bi morala imat još jednu sijalicu običnu za to dugo svitlo
ovako nešto:
slika
a on ima ovakvu žarulju
slika
slika
Avatar
1mario1
Moderator
 
Postovi: 1293
Pridružen/a: 21 svi 2009, 12:00
Lokacija: Trogir

Re: bixenon H4 ugradnja kako?

PostPostao/la nedo » 27 pro 2009, 10:09

a da pitam bilo je jedno vrijeme u emezzete kupit nekih philips white to su kao neke zarulje al jel to halogeno ili kseon i bile su oko 100w nigdi nije pisalalo u kelvinima sad neznam sta je to a znam da ih ima puno ljudi na autima i svjetle bijelo
jel` te baca?
Avatar
nedo
2.0 16v
 
Postovi: 539
Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:54
Lokacija: kaštel stari/texas

Re: bixenon H4 ugradnja kako?

PostPostao/la Marcoone » 27 pro 2009, 11:54

Xenon sa žaruljicama uvjek ima svoje balaste.....i to izgleda ovak

slika
Avatar
Marcoone
1.8 16v
 
Postovi: 264
Pridružen/a: 24 pro 2009, 18:40
Lokacija: St.Slatina/Oroslavje

Re: bixenon H4 ugradnja kako?

PostPostao/la DanielST » 27 pro 2009, 13:05

@ nedo: Te Philips nisu lose. Imaju lijepo svijetlo, ne ono umjetno kao one neke opitruane flomasterom :D i naravno nemaju cijenu xenona, ali xenon mora imati pripadajucu elektroniku sa sobom koja stvara napon od, ako sam dobro upamtio 32000V i sisha ga u zarulje i puno je jace svijetlo.

@1mario1: tako nekako izgleda ta zarulja sta si stavio. Postolje isto kao i obicna H4, ima ona 3 listica, zuba dole da lipo legne, inace to nije to. Mislim da mozes ubacit i H7, ali onda to zbilja nije to i gubis dugo svijetlo. ;)
Avatar
DanielST
Admin
 
Postovi: 1244
Pridružen/a: 18 pro 2007, 01:25
Lokacija: Kaštel Štafilić

Re: bixenon H4 ugradnja kako?

PostPostao/la nivoST » 09 sij 2010, 06:24

P.s. U metroa su xenoni 430kn,bilo koji. Čajna šop,al das kome da uradi i pukne garanciju i briga te god dana.nek rikaje
kad narastem bit ću TDI... 8))
Avatar
nivoST
1.8 16v
 
Postovi: 244
Pridružen/a: 12 tra 2008, 04:48
Lokacija: split

PrethodnaSljedeća

Natrag na Struja i Elektronika



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.

cron