Chip tuning ilitiga chipanje

Instalacije, struja, napon, otpor, osiguraci ...

Re: Chip tuning ilitiga chipanje

PostPostao/la DanielST » 28 stu 2009, 13:43



Po meni ne. Inace imas 2 tipa:
1. Onaj koji ima povratnu informaciju o svemu sta se dogadja u motoru, tj. nacipa se serijski chip od auta, tj. "remapiran je ECU, laicki ubaceni novi windowsi(za one kojima je malo tesko razumiti). Jer ne stavlja se uvijek fizicki chip unutra vec se samo promijene postavke vec postojecem. Po meni je taj nacin bolji jer je to jos uvijek originalni chip od auta i on jos uvijek radi sve funkcije samo malo poboljšano.

2. Iza ovog linka se krije 2. tip. Naime ovaj uredjaj nema informaciju o nicemu sto se dogadja u masini, skoro nicemu. Jedna od bitnih stvari je da nema povratnu informaciju o protoku i temp. zrak i na taj nacin vecinom radi. Dakle, vara masinu da je dobila vecu kolicinu zraka(samim time i hladniji zrak jer temp je obrnuto prop. kolicini) na usisu i motor automatski salje vise goriva jer zna da je s vecom kolicinom zraka moguce zapaliti vise goriva i samim time stvoriti veci moment, snagu itd. To i prolazi donekle dok je automobil u velikoj brzini i zbilja prima veliku kolicinu zraka na usis, ALI dok automobila stoji ili se krece u koloni polako, masina prima previse goriva, a ne moze ga sagoriti jer na usis vuce zrak koji je topal, a samim time i expandiran pa ga manje moze stati "u masinu", samim time dolazi do "cukanja" i sl.

Eto nadam se da sam barem malo pomogao. Nisam neki expert u ovome svemu, pa ako netko ima nesto za nadodati ili popraviti neka se komoda. ;)

@frenky_111:Po meni jedno kvalitetno chipanje trenutno na trzistu ima cijenu od min. 300€ i da imam turbaka isao bi odma na to jer svaki konj je bitan, pa neka ga sutra vrag odnese. :lol: :lol: :lol: :mrgreen: Ali, opet, to je samo moje misljenje, a prijatelj kako hoce. 8-)
Avatar
DanielST
Admin
 
Postovi: 1244
Pridružen/a: 18 pro 2007, 01:25
Lokacija: Kaštel Štafilić

Re: Chip tuning ilitiga chipanje

PostPostao/la frenky_111 » 28 stu 2009, 14:48

Znam dosta o tome a mislim da je reko da tako oko 300 oera..... :mrgreen: :mrgreen:
NO TURBO NO FUN
Avatar
frenky_111
2.0 16v
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 28 lis 2008, 12:59
Lokacija: KRK

Re: Chip tuning ilitiga chipanje

PostPostao/la 1mario1 » 30 stu 2009, 00:07

hvala danijel ;)
slika
Avatar
1mario1
Moderator
 
Postovi: 1293
Pridružen/a: 21 svi 2009, 12:00
Lokacija: Trogir

Re: Chip tuning ilitiga chipanje

PostPostao/la DanielST » 30 stu 2009, 15:08

Nema na cemu. Tu smo da pomognemo.
Avatar
DanielST
Admin
 
Postovi: 1244
Pridružen/a: 18 pro 2007, 01:25
Lokacija: Kaštel Štafilić

Re: Chip tuning ilitiga chipanje

PostPostao/la jenny » 02 pro 2009, 10:55

frenky_111 je napisao/la:Ma znam daniel......sad moj frend planira stavit isto chip na suzukia sx4 ima 1.9 jtd 120 ks a dobio bi 170 ks......aj još razmišlja :D :D

a kakav je to chip gospe ti i koliko bi ga to koštalo?

a gle gore ste rekli da ne vidite isplativost...
ispuh je već riješen, znači ima veći fi, usis je također bitno većeg promjera nego OEM usis (rađeno u smjeru Prelude Type S)...
Planiram dostići snagu Prelude Type S-a i onda se s motorom staje! Još sam odlučila staviti lakšu remenicu, i još par sitnica...
Možda čak nebi toliko išla za chipm, ali remap će definitivno ići... :D
slika
slika

THE POWER OF DREAMS
Avatar
jenny
1.8 16v
 
Postovi: 383
Pridružen/a: 03 ruj 2008, 11:45
Lokacija: Gospić

Re: Chip tuning ilitiga chipanje

PostPostao/la frenky_111 » 02 pro 2009, 16:57

jenny je napisao/la:a kakav je to chip gospe ti i koliko bi ga to koštalo?


Koštalo bi ga 300 eura :D
NO TURBO NO FUN
Avatar
frenky_111
2.0 16v
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 28 lis 2008, 12:59
Lokacija: KRK

Re: Chip tuning ilitiga chipanje

PostPostao/la IGN » 24 sij 2010, 03:15

e pozz
zanima me imal neko ovdje na forumu tko se bavi izradom (ubacianjem mapa) chipova?
neka mi se javi privatnom porukom
Avatar
IGN
1.2 12v
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 24 sij 2010, 02:55

Re: Chip tuning ilitiga chipanje

PostPostao/la hrđa-tg » 24 sij 2010, 06:27

ajde se ti chipiraj u nove clanove pa ces dobit odgovore...
Avatar
hrđa-tg
2.5 v6
 
Postovi: 1652
Pridružen/a: 18 ruj 2008, 11:15

Re: Chip tuning ilitiga chipanje

PostPostao/la IGN » 25 sij 2010, 14:13

ok, ja sam stari clan samo sam zaboravio pass ...
Avatar
IGN
1.2 12v
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 24 sij 2010, 02:55

Re: Chip tuning ilitiga chipanje

PostPostao/la Marcoone » 07 ožu 2010, 19:42

ko što je več rečeno.....ja ču se malo izjasnit,s obzirom da sam ugradio chip u vlastiti auto(tj. dao ugradit) :mrgreen: :mrgreen:

Ja sam također bio skeptičan prema chipu...i puno ispitivao na puno mjesta....i na kraju zaključak bi bio

Za atmosferca....ugradnja čipa,i samo čipa,bez ikakvih daljnjih modifikacija-> je bačen novac(tako su meni rekli,zato nisam ostao samo na čipu :lol: )

Za turbaka,bio on benzinac il dizel......sa samim čipom se znatno više dobiva.....
naravno ima različitih čipova za različite aute,tako se i čipovi svrstavaju u kategorije.....

A ove cifre koje spominjete su strašne.....i po meni neisplative....Al ko voli nek izvoli.....


Evo stranice na kojoj možete vidjet kako to rade iskusni dečki

http://www.smchiptuning.com/

Ima skoro za sve automobile ponešto.....a može se i posebno za neki auto radit baš po njemu...što naravno diže cjenu......
Avatar
Marcoone
1.8 16v
 
Postovi: 264
Pridružen/a: 24 pro 2009, 18:40
Lokacija: St.Slatina/Oroslavje

PrethodnaSljedeća

Natrag na Struja i Elektronika



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.

cron