centralno, daljinsko, modul, el podizaci

Instalacije, struja, napon, otpor, osiguraci ...

centralno, daljinsko, modul, el podizaci

PostPostao/la DarioGTI » 14 pro 2009, 19:54

ovako,

nedavno sam ugradio centralno zakljucavanje marke Bottari Italia, na 4 vrata.
uskoro planiram staviti i daljinsko zakljucavanje, i staviti el podizace(isto na 4 vrata).


htjeo bi dakle kad zakljucam na daljinski da se prozori automatski zatvore.

pitanje:
1. jel treba na nesto pripazit kad se kupuju pojedine komponente, da bi to radilo tako kako sam ja zamislio?
2. kakva su vasa iskustva sa naknadno ugradivanim el podizacima(marka, nacin rada, cijena)
3. kako ste? :D

hvala!
140.7dB - nekad bilo, pričalo se...
Avatar
DarioGTI
2.0 16v
 
Postovi: 1153
Pridružen/a: 10 sij 2009, 16:26
Lokacija: Osijek - Tenja

Re: centralno, daljinsko, modul, el podizaci

PostPostao/la DanielST » 15 pro 2009, 11:05

Iskustva? Sve super radi. Nisu to neke skupe komponenete bez obzira na marku i sve rade ok. Premda ljudi dosta uzimaju Venom.
Ja znam da meni za Astru G treba jedan modul cca 100Kn da bi mi se nakon zakljucavanja zatvarali prozori. Napominjem da imam serijsko daljinsko i centralno naravno. Na novijim Astrama (F i GTC) izgleda da ima taj modul i da se programirati da se prozori zatvaraju drzeci tipku za na kljucu. Ne znam kako tocno to sve funkcionira na ovim kineskim i slicnim stvarima. Mislim da nebi trebao imati problema, ali ipak preporucam, ako nije velika razlika u cijeni da uzmes Venom jer ekipa to dosta kupuje. Cak je i ovaj modul sto trebam nadokupiti za moju astru Venom.
Malo sam se razbrbljao, al' nadam se da sam pomogao. ;)

------------
EDIT:

3. Dobro sam, hvala na pitanju! :D
Avatar
DanielST
Admin
 
Postovi: 1244
Pridružen/a: 18 pro 2007, 01:25
Lokacija: Kaštel Štafilić

Re: centralno, daljinsko, modul, el podizaci

PostPostao/la 1mario1 » 15 pro 2009, 11:53

kao što je danijel rekao, treba ti jedan dodatni modul-relej kojeg ćeš spojit sa daljinskom-centralnom i on ti radi tu funkciju
oko cca 100kn, uz neka daljinska dobiješ ga na poklon, malo PRONJUŠKAJ pa ćeš vidit
slika
Avatar
1mario1
Moderator
 
Postovi: 1293
Pridružen/a: 21 svi 2009, 12:00
Lokacija: Trogir


Natrag na Struja i Elektronika



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.

cron