Problem kod spajanja radija i zvucnika

Car audio i video ...

Problem kod spajanja radija i zvucnika

PostPostao/la DarioGTI » 22 sij 2009, 21:02

(ova tema jest o mom autu, ali mozda jos netko ima ovakvih problema, ili ce ih imat, pa ce bit jednostavnije da cijelu temu ovdje vidi, ako grijesim, neka admin ispravi ;) )
ja nabavio novi cd-radio mp3 sony cdx-gt23 :D , nije nesto posebno, ali radi i dobro je. :)
kad sam izvadio stari radio(koji nije radio otkad sam kupio auto) primijetio sam da ima "gole" zice razlicitih boja :roll: . u pozadini imam 2 kabla sa 2đeka(odd auta), to je valjda ISO prikljucak :?: , i moj radio isto tako ima ISO prikljucke, i sad ja krenem to spojit i spojim(oba đeka imaju granicnike tako da ih nemos krivo spojit), stavim antenu, i dodam kontakt(jer bez kontakta mi nikako nemoze radit radio) i NE RADI !? :shock: :o !? zasto? zvucnike nisam spojio jer neznam gdje da ih spojim jer nigdje nema đeka za njih ili bar chincha, zvucnici su isto "golih" zica. nije do osiguraca jer sam ih probo zamijenit i opet isto- neradi. zasto neradi i gdje i kako da spojim zvucnike? :?:

evo par slika:

zice starog radija(neki Majestic)
slika

svi đekovi spojeni(i antena)
slika

to su đekovi radija i auta
slika

mozda vam slike nesto znace :?: :lol:

hvala!!
140.7dB - nekad bilo, pričalo se...
Avatar
DarioGTI
2.0 16v
 
Postovi: 1153
Pridružen/a: 10 sij 2009, 16:26
Lokacija: Osijek - Tenja

Re: Problem kod spajanja radija i zvucnika

PostPostao/la nivoST » 23 sij 2009, 01:13

tako meni bilo sa sony-em
probaj spojit crvenu i žutu skupa i provaj odvojeno (vide se na 2 slici)

ako neće nikako onda ti stvarno neznam
kad narastem bit ću TDI... 8))
Avatar
nivoST
1.8 16v
 
Postovi: 244
Pridružen/a: 12 tra 2008, 04:48
Lokacija: split

Re: Problem kod spajanja radija i zvucnika

PostPostao/la orsh.480T » 23 sij 2009, 01:29

2. ispitaj jel ti rade + i - koji idu iz armature.
ako ne rade morat ces ih ponovo vuc, mozda su skurene, mozda u prekidu....

ako rade...
odes u ducan sa akustikom i kupis euro jack sa shemom spajanja. ako ti neda na papiru nek ti napise.
inace na konektoru ti pise uglavnom koja zica je kaj. plus ti ide na osvjetljenje displaya i glavnu struju kazica a minus ide na minus :lol:

1. mozda ti kazic ne radi, probaj ga spojit + i - na akumulator i vidi jel se pali.

koje zice imas u PARU to su zvucnici.... npr 2 sive ili 2 zelene ili dve ine, ili imas npr zelenu i zelenu sa crnom ili bijelom crtom, isto par-to su zvucnici.

jbg sori za raspored.

ako nebus znao kak to ispitat i provjerit a hoces sam napravit, javi mi se na pp pa cu ti objasnit u detalje.
neznam koliko kuzis struju pa da ne objasnjavam na djecji nacin pred svima :twisted:
ili 095/ 843 69 29 okreni pa ti pojasnim.
robert.orsh@gmail.com

--speed--till--I--bleed--

--VOLVO--FOR--LIFE--
Avatar
orsh.480T
1.8 16v
 
Postovi: 464
Pridružen/a: 30 lis 2008, 18:31

Re: Problem kod spajanja radija i zvucnika

PostPostao/la ivory » 23 sij 2009, 08:44

bemti roby - sto ti ne znas?! :shock:
sto se ovog tice, moro bih to vidit na licu mjesta (al su ti sve sto moze bit objasnili nivo st i roby)! ja sam imo srece sto nisam moro nis izmisljat - samo sam spojio iso i sviro je! :lol:
Avatar
ivory
2.0 16v
 
Postovi: 1080
Pridružen/a: 06 sij 2008, 18:45
Lokacija: Vukovar, Osijek

Re: Problem kod spajanja radija i zvucnika

PostPostao/la orsh.480T » 24 sij 2009, 01:38

a gle trebas to uvijek znat, dogodi se da su stari kazici bili spojeni direkt na zice. ili jos bolje sto se meni x puta dogodilo, kupim auto bez kazica i idiot umjesto da otpoji konektor prereze zice :evil:
zato postoji euro konektor - da ucini spajanje kazica isto kao mobitel u punjac... e a tu nastaje taj problem - spojit struju iz auta na euro jack.
jedino sto trebas je prepoznat plus i minus, ako neznas po bojama uzmes voltmetar i izmjeris.
a ostalo ti pise na zicama od konektora.
zbilja nije nikakva nauka, samo treba pogledat. :arrow:
robert.orsh@gmail.com

--speed--till--I--bleed--

--VOLVO--FOR--LIFE--
Avatar
orsh.480T
1.8 16v
 
Postovi: 464
Pridružen/a: 30 lis 2008, 18:31

Re: Problem kod spajanja radija i zvucnika

PostPostao/la DarioGTI » 24 sij 2009, 12:13

wee, evo danas cu nac vremena, i isprobar ovo gore navedeno.... skonto sam kako cu spojit zvucnike bez rezanja ISO-a, kupio u chipoteci "žabice" 4kom(2za +, 2za - ) i onda cu samo zice zvucnika ustekat u njih, i tako ih spojit na pinove jack-a.
onda cemo vidjet struju........ :D

evo slikica "zabica"
slika

evo i shema spajanja
slika
140.7dB - nekad bilo, pričalo se...
Avatar
DarioGTI
2.0 16v
 
Postovi: 1153
Pridružen/a: 10 sij 2009, 16:26
Lokacija: Osijek - Tenja

Re: Problem kod spajanja radija i zvucnika

PostPostao/la DarioGTI » 26 sij 2009, 23:32

evo sam kupio zice za zvucnike, sad ih samo treba spojit sa zabicama pa na ISO, onda se valja je*at sa spajanjem radija... valjda cu sutra stic........
140.7dB - nekad bilo, pričalo se...
Avatar
DarioGTI
2.0 16v
 
Postovi: 1153
Pridružen/a: 10 sij 2009, 16:26
Lokacija: Osijek - Tenja

Re: Problem kod spajanja radija i zvucnika

PostPostao/la DarioGTI » 27 sij 2009, 23:34

jea, uspio sam spojit radio, i radi, al nisam stavio sebi, vec staroj u auto... meni jos ne treba... tek naljeto... i zakljucio sam da mi je instalacija u auta osla, tj dio za radio i osvjetljenje kabine jer su na istom kablu... ugl... imat cu finu zanimaciju na ljeto... al jos cu nekako provjerit dal ti kablovi imaju struje... nest cu smislit..... :D
140.7dB - nekad bilo, pričalo se...
Avatar
DarioGTI
2.0 16v
 
Postovi: 1153
Pridružen/a: 10 sij 2009, 16:26
Lokacija: Osijek - Tenja


Natrag na Multimedia



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 38 gostiju.