Slaganje muzike

Car audio i video ...

Re: Slaganje muzike

PostPostao/la DarioGTI » 14 sij 2010, 17:54

ooo pa jenny je ziva :D dok si imala MB bila si aktivnija na forumu, otkad imas Hondu, slabo se javljas.... .šala mala.... ;)

sistemci ko sistemci kostaju oko 500kn nadalje, konkretno hertz dsk 130(13cm 2way komponentni sa skretnicama) su 550kn, tako otprilike mozes racunat da su i DLS-ovi

;)
140.7dB - nekad bilo, pričalo se...
Avatar
DarioGTI
2.0 16v
 
Postovi: 1153
Pridružen/a: 10 sij 2009, 16:26
Lokacija: Osijek - Tenja

Re: Slaganje muzike

PostPostao/la Disturbed » 15 sij 2010, 18:50

Bok!gle imas DLS sistema od 600kn pa do 12.000 kn.
al ja bih ti preporucio DLS-R6A,oni ti sada kostaju oko 1100-1200kn.
Imaju ti 80rms-a i hebeno su glasni,pogotovo ako ih jednog dana spojis na pojacalo,sto bi bilo
Jako dobro i preporucljivo,jer samo tako mozes dobiti ono najbolje iz njih. :) :) :)
VJERUJ mi!!! sigurno ces biti zadovoljna,stvarno su kvalitetni,glasni i imaju fin i cist zvuk.
Disturbed
1.6 16v
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 11 sij 2010, 18:59
Lokacija: Zagreb

Re: Slaganje muzike

PostPostao/la frenky_111 » 15 sij 2010, 22:13

Samo da te neš pitam Disturbed...zaš si tako zapeo za taj DLS u svakom postu o muzici ih spominješ a po meni su shit.....jenny bolje uzmi neš od Pionera ili Kenwoda.....Daniel sorry na malom offu
NO TURBO NO FUN
Avatar
frenky_111
2.0 16v
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 28 lis 2008, 12:59
Lokacija: KRK

Re: Slaganje muzike

PostPostao/la nedo » 16 sij 2010, 17:29

ma dls je sq to niko nemoze rec da nije al onda treba cijelo auto pripremat za tako nesto znaci damping ili panele..ja nevolin to meni je bolje kad zvucnik jako svira kvaliteta mi nije bas nesto pretjerano bitna nevolim da krci al volim da je sto jace hehehe
jel` te baca?
Avatar
nedo
2.0 16v
 
Postovi: 539
Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:54
Lokacija: kaštel stari/texas

Re: Slaganje muzike

PostPostao/la frenky_111 » 16 sij 2010, 18:27

nedo je napisao/la:ma dls je sq to niko nemoze rec da nije al onda treba cijelo auto pripremat za tako nesto znaci damping ili panele..ja nevolin to meni je bolje kad zvucnik jako svira kvaliteta mi nije bas nesto pretjerano bitna nevolim da krci al volim da je sto jace hehehe

Nedo na ovo potpis ko kuća :D
NO TURBO NO FUN
Avatar
frenky_111
2.0 16v
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 28 lis 2008, 12:59
Lokacija: KRK

Re: Slaganje muzike

PostPostao/la nedo » 16 sij 2010, 19:09

gledaj neisplati se dat pare za tako jedan dobar zvucnik koji je kvalitetan kad ces ga stavit na policu ili u nepripremljena vrata i sta svirat ce ko i neki noname zvucnik aj mozda malo bolje al opet lose tako da uzmes nesto do 500-600kn i peri deri dok si ziv.a ovi evo kad je frenky spomenuo zasto dls i ja se pridruzujem tom pitanju jer po meni puno mi je drazi focal nego dls a tu su negdje..i usput R6A nemaju bas neki dobar visokotonac..imaju lip bas..
jel` te baca?
Avatar
nedo
2.0 16v
 
Postovi: 539
Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:54
Lokacija: kaštel stari/texas

Re: Slaganje muzike

PostPostao/la Disturbed » 16 sij 2010, 20:44

Istina je da su DLS nesto skuplji,ali SQ je neupitan.Cemu dat 700kn za nesto prosjecno kada se mozes strpit mjesec dana vise i kupit postene zvucnike.
Da se razumijemo to posteno NE znaci najkvalitetnije. Pitanje je sta je njoj u interesu. Ako ona hoce posteni zvucnik platiti ce ga vise,a
ako hoce bilo kaj onda ce otic kupit zvucnike na plac.
U ovom slucaju dolazi doslovno do toga "kolko para tolko muzike".
Stvar je u tome sto su to kvalitetni zvucnici i to je moja preporuka sto je cura i trazila.
Zao mi je sto se to tebi ne svidja,ali nisi ti taj koji je trazio savjet.
Ne pljujem po jeftinijim firmama ali budimo realni...
A DLS zvucnike preporucujem samo zato sto sam pricao sa ljudima koji ugradjuju muziku u aute za natjecanja,i sve i jedan od njih mi se smijao i rekao da ne bacam pare na Sony itd,ako zelim imat postenu muziku u autu.
Istina je da naknadno treba i pojacalo i dampiranje i jos neke stvari da to bude kak spada,ali zato su rezultati razliciti kao nebo i zemlja.
Nitko ne kaze da sa Kenwoodom,Pioneerom,Sonyem itd. nece muzika svirat ili da su to lose marke,ali nece samo tako sprzit zvucnik kad pojaca.
Sta mislis zasto se ne moze kupiti Focal,Hertz,DLS... u METROU,a neke od gore navedenih mozes?
Imao sam manje vise zvucnike od svih tih firmi i u jako malo vremena su krepale sto me razocaralo i htio bi da ona uci na mojim greskama.
Jer je to skup sport da otkrivas toplu vodu.

Jenny...
Ono sta tebi treba je RMS i to gledaj kada kupujes zvucnike.
Koliko on ima watta RMS-a toliko ce svirat.
Ne gledaj MAX power jer je to oznaka koliko zvucnik u jako kratkom vremenu (manje od pola sakunde) najvise moze podnijeti.
AKO pod RMS pise 60W,peak power moze pisat i milion.
On ce radit na 60W.
Oprosti mi Jenny zbog off topica ali kada mi netko kaze da je DLS shit a kenwood zakon moram reagirat. :)
Disturbed
1.6 16v
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 11 sij 2010, 18:59
Lokacija: Zagreb

Re: Slaganje muzike

PostPostao/la nedo » 16 sij 2010, 21:33

prvo i prvo niko nije reka da je dls shit..al pogle naprimjer ovo zar dls nema tih jeftinih sistema ima kao i svaki proizvodac evo npr nadi zamjerku pioneerovu sistemu 170ci koji kosta oko 1100kn a u rangu je pri vrhu na ljestvici ili alpine type x serija mislim covjece nekzem ti ja da je tebi dls shit al ako ce davat tolike pare za sistem onda sigurno dls nije jedini izbor a o focalu da nepricam a ostale proizvodace kojih ima masa dobrih koje tipa RE mislim mozemo ovako do beskonacno al moje misljenje da ce isto svirat u nepripremljenim vratima i zvucnik od 100 i on 1000kn jer svi parametri nekog zvucnika radeni su u nekim kompresijama a onda kad ti to stavis u vrata od auta koja su suplja i vibriraju karakteristike zvucnika se mijenjaju..al npr imat kick panel sa 2x16,5 dls r6a kicka i nekim malo boljim visokotoncem tada vise nebi treba ni uzimat sub jer bi bilo bassa ko u prici podrazumjeva se da su sistemi spojeni na pojacalo
jel` te baca?
Avatar
nedo
2.0 16v
 
Postovi: 539
Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:54
Lokacija: kaštel stari/texas

Re: Slaganje muzike

PostPostao/la Sheksare » 17 sij 2010, 13:45

Pozdrav ekipa...
Da se nadovezem na post :D
Vidim da se tu razvila velika rasprava oko toga sta valja a sta ne!!!
SVE VALJA DA BUDEMO JASNI
Samo je nesto kvalitetnije a nesto manje...
Uopce nije los ovaj tvoj prijedlog Nedo ali gledaj...
Prvo i osnovno...
Niste ni pitali curu sta slusa od muzike a ona se odredjuje po vrsti i tipu koju najvise slusa!!
Sta je njoj u interesu i sta zeli.
Nemres ti predloziti neke zvucnike koji sviraju fenomenalno visoke tonove ali im je bass na nizem nivou kao sto i nemres obrnuto od toga!! A koliko ja vidim ona je i odustala od kupnje cijele muzike i presla samo na HU.
Za sada...
Nikog od vas ne branim niti ne podupirem ali napali ste covjeka kao da vam je rekao da je sve sto ste vi rekli smece a samo je rekao svoje misljenje o DLSu i svoja iskustva!!
Da se razumijemo... Pioneer Sony itd. srednje klase se ne mogu mjeriti po kvaliteti zvuka itd sa nekim Focalom Hertzom ili DLSom npr. a da ne govorimo o kvaliteti proizvodnog materijala itd itd. Tako da... Nemojmo u to previse ulaziti! Vidim samo da ste se okomili na covjeka kao da vas je pljunuo obojcu!
A i kada tvrdis da nitko nije rekao da je DLS shit onda Nedo procitaj 2 puta postove.
DLS je odlicna marka i radi fino! Ima ih puno kvalitetnijih od tih zvucnika koje je lik naveo ali sve ima svoju cijenu.
Ja recimo imam RF u autu i nemrem reci da nevaljaju... Nisu bas nesto po kvaliteti ali nemam namjeru ici na natjecanja s njima i muciti se tko ima kaj... Lijepi su mi i svidjaju mi se a sta je najbolje ljepo se uklapaju u auto.

To Jenny:
Moj savjet u vezi HU ti je Alpine definitivno!! Imaju daleko najbolje lasere.
Ali ako uzmes sa USBom onda ti to ne igra preveliku ulogu.
Naprijed neki malo bolji sistemi pa kada bude vise para onda i dumping da iz njih izvuces maximum!!
Neko lagano pojacalo jer im ne treba previse za naprijed.
Ovalni zvucnici s police VAN OBAVEZNO
Razmisli malo odakle ti zvuk dolazi dok sjedis u kazalistu???
Kaj ti je orkestar iza ledja??? :D :D
Tako da... Sve naprijed ti je najvaznije.
Kada stavis neki subwoofer u bunker i poglasnis ti zvucnici ce ti biti tihi kao smrt. ;)
To ce ti reci svatko tko ima posteni subwoofer u autu!!
Ja imam dva i ne da mi se auto trese nego jedva cujem i ove prednje.
Jer ako volis razvaljivati muziku u Ludi onda definitivno sredi naprijed sta treba.
Za subwoofer ti predlazem neki do 400RMSa jer sve preko iziskuje previse novaca a ovo ce ti biti cisto dovoljno kada te lupi taj zvuk vjeruj mi!!
Jedino na sto uvijek pazi kod kupnje subwoofera:
Prije nego ga kupis OBAVEZNO nadji pojacalo za njega!!!!!!
Ono mora biti jace od zvucnika za bar 50RMSa radi toga da ne mucis pojacalo a da izvuces sve iz tog subwoofera.
Jer pojacala su ta koja kostaju a zvucnici nisu tako strasni!!
Dakako pozeljno bi bilo dumpirati i bunker isto,jer svaki slabiji dio lima gubi zvuk. Laicki receno!!
Kablovi moraju isto biti relativno kvalitetni jer i oni takodjer doprinose kvaliteti itd.
A pojacala... O tome cemo kada nam predlozis sta bi htjela staviti u bunker pa da vidimo sta je dovoljno a sta ne :D
Sorry na Kratkom monologu. He he he he
Avatar
Sheksare
1.2 12v
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 16 sij 2010, 22:41
Lokacija: Zagreb

Re: Slaganje muzike

PostPostao/la frenky_111 » 17 sij 2010, 15:07

nedo je napisao/la:prvo i prvo niko nije reka da je dls shit

Ja san reko da je shit........a s tvojim postom se potpuno slažem.... :D :D :D
NO TURBO NO FUN
Avatar
frenky_111
2.0 16v
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 28 lis 2008, 12:59
Lokacija: KRK

PrethodnaSljedeća

Natrag na Multimedia



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 47 gostiju.