Limitiran buđet - pitanje najbolji omjer uloženo/dobiveno

Car audio i video ...

Limitiran buđet - pitanje najbolji omjer uloženo/dobiveno

PostPostao/la Laguna Rider » 26 sij 2014, 18:16

Moja Laguna je došla sa 15 godina starim zvučnicima koji su se raspali dobrano već (1 13 cm kod police, drugi nedostaje...odvojeni sistem, u vratima membrane popucale, visokotonci pod šajbom rade). Unutra sam također dobio neki Sony radio, izvadio sam ga van...koliko sam vidio u opcijama ima dosta toga za riktat u vezi subwoofera i toga, na njemu je prednji USB i 3.5 aux in kao i većina radija danas. Otraga ima 3 RCA izlaza za dodatna pojačala i mogućnost spajanja komandi od upravljača što nemam tako da ništa od toga.

Iz starog auta imam još jedan Sony radio, nešto slično ovom samo ima 1 RCA izlaz. Neke dvije elipse Sony u polici, nije vrijedno spomena. Htio bi složiti nešto bolje za početak, s mogućnosti daljnje nadogradnje. Kao što piše u naslovu tražim najbolji omjer uloženo/dobiveno i više bi neki SQ nego da buba samo. Svjestan sam da za ove pare s kojima mislim da ću raspolagati ne mogu dobiti high end niti neku sredinu, ali s nečime treba početi.

Nadam se na ta dva radija i paru zvucnika dobiti oko 1200 kuna i još 400 u kešu sa strane što imam tako da bi okvirni buđet bio 1600 kuna. Možda bi mogao izvući još 200 kuna da to bude 1800, ali to je vrh za sada s obzirom da me auto, porez i prijepis izašao malo više od planiranog.

S obzirom na veličinu auta, mislim da bi se kod police sa strane mogle ugurati elipse 6x9 a naprijed u vrata idu klasični 16,5 ili 17 cm promjera zvučnici, nisam točno siguran te visokotonci pod šajbu.

Što preporučate? Uzeti bolji radio i neki sistem naprijed ili neki malo manje bolji radio pa elipse i pojačalo neko?
Laguna Rider
1.2 12v
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:49
Lokacija: Karlovac

Re: Limitiran buđet - pitanje najbolji omjer uloženo/dobiven

PostPostao/la nedo » 03 vel 2014, 14:53

pa za pocetak vidim da pucas na SQ.to je dobra svota novaca za pocetak e sad Sony radio jedni ih kode drugi ih hvale,puno opcija za malo para al ti to sve ide malo na uštrb kvalitete.No svaki zvučnici koji će svirat preko pojačala iz radia će manje više zvučati isto.E sad možda da za početak ostaviš taj radio sa usb-om i 3xrca i kupiš neki sistem za naprijed oko 400-500kn a sa parama koje bi dobio od drugog radia stavit neke zvučnike od otraga.Masu ljudi će sad reći da sam u krivu jer se glazba postavlja tako da dolazi od ispred ali laguna je veliki auto i od zada čisto nešto stavit da svirucka i faerom to prebacit da više ide zvučna slika naprijed.pa kasnije ako bude novca sve to upgradeat
jel` te baca?
Avatar
nedo
2.0 16v
 
Postovi: 539
Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:54
Lokacija: kaštel stari/texas

Re: Limitiran buđet - pitanje najbolji omjer uloženo/dobiven

PostPostao/la Laguna Rider » 06 vel 2014, 13:33

Gledao sam Auditor kit rip 165s...odvojeni sistem bas vrata, visokotonac pod šajbu 60W RMS-a i 92 dB šlusa za 399 kuna u HG Spotu. Malo sam čitao po netu i ima na fiatisti.hr forumu par ljudi koji su ih kupili i prezadovoljni su (naravno prosječni korisnici a ne ovisnici o SQ) te je netko naveo da je to budget brand Focala?
Laguna Rider
1.2 12v
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:49
Lokacija: Karlovac

Re: Limitiran buđet - pitanje najbolji omjer uloženo/dobiven

PostPostao/la Laguna Rider » 18 vel 2014, 23:34

Uzeo sam entry model Alpine CDE-180R i odvojeni sistem SXE-1750S. Za početak će biti dovoljno 8-)
Laguna Rider
1.2 12v
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:49
Lokacija: Karlovac


Natrag na Multimedia



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.

cron