Fiat Uno cd player

Car audio i video ...

Re: Fiat Uno cd player

PostPostao/la Marcoone » 11 sij 2012, 20:32

u tom slučaju,di češ bolje.....treba otić u par trgovina i vidjet,ja znam da tu kod mene u blizini uvjek ima neki oko 500kn s USBom......
Avatar
Marcoone
1.8 16v
 
Postovi: 264
Pridružen/a: 24 pro 2009, 18:40
Lokacija: St.Slatina/Oroslavje

Re: Fiat Uno cd player

PostPostao/la stuntman » 11 sij 2012, 22:57

oko 540 kn s USB-om
U zavojima se vide junaci, a na ravnom "konji"
Avatar
stuntman
2.0 16v
 
Postovi: 1283
Pridružen/a: 10 ožu 2010, 16:21
Lokacija: Trogir

Re: Fiat Uno cd player

PostPostao/la Marinoprpic » 12 sij 2012, 00:32

Marcoone je napisao/la:u većim dučanima imaš nove radie po 500tinjak kn ,ajmo reć badavo,a trajat če ti,ak ne misliš spajat 3 pojačala i 4 subwoofera.....
Čini mi se da ima i pionerovih....koji su bez obzira na cijenu tih slabijih modela sasvim solidni i dugotrajni,a ako uleti s USB otvorom,di češ bolje.....

Eto primjerice webshop....gdje možeš i naručit online....s popustom

http://www.technomarket.hr/products/091 ... -lcs-110ar
ovo je LG.koji nije baš u vrhu autoakustike,no nov je i najjeftiniji.....vjerujem bolji od starog kojeg imaš...

http://www.technomarket.hr/products/091 ... y-cdx-gt26
Sony,to je već solidan,i ima USB ulaz,jako pozitivno,a cijena nije loša

http://www.technomarket.hr/products/090 ... eh-2220-ub
Pioneer koji također ima USB sasvim zadovoljavajućih karakteristika za te novce

http://www.technomarket.hr/products/090 ... eh-1100-mp
još jedan Pioneer jeftiniji malo,al nema USB


i naravno pogledaj si sam ima još marki povoljnih kojih nema u ovom webshopu.....

Ja preporučam USB,jer uz USB sick,to je meni najzahvalnija stvar na radiu.....ne treba više imat brige oče li koja pjesma preskakat na CDu il neće,nakon xx sati slušanja i xx graba na cesti......jednostavno,meni je to zakon......nema više hebanja s CDima po autu itd.....


e hvala puno sad bar imam nešto za odabrat..A dali igraju ulogu neke karakteristike radija za kvalitetu zvuka suba,zvučnika i dali pašu sva pojačala recimo na nove radije bez nekih smetnji ili oštećenja za komponente? Uzeo bi taj Piooner(ovaj skuplji,a ako treba i još skuplji ako je bolji) već u petak preko neta..
Marinoprpic
1.2 12v
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 09 sij 2012, 11:52

Re: Fiat Uno cd player

PostPostao/la Marcoone » 12 sij 2012, 12:14

do neke cjenovne granice su svi manje više isti što se tiče kvalitete muzike u najjeftinijem segmentu,cijena počinje rast s mogučnostima radia i naravno koliko ima iza izlaza za pojačala.....
čim više ima opcija to su njegove mogučnosti veće al time i cjena raste sve više....

osobno koristim pioneer HU i za moje uši sasvim zadovoljavajuče :D
sve paše jedno na drugo,spajaš s činč kablovima pojačalo na HU a na pojačalo bilo koji sub.....naravno tu gledaš opet koje pojačalo uzet i koji sub uzet

Dakle na radio paše sve,tj. ak ima jedan izlaz za pojačalo,onda moš samo jedno pojačalo,osim ak ne kemijaš....a nema potrebe....
e sad kod kupnje pojačala,suba,zvučnika....moraš uskladit neko pojačalo sa subom,ili više njih(al onda pojačalo mora imat izlaze za više subova)......i naravno ak želiš prek pojačala imat zvučnike,opet po tom i kolike su snage trebaš pojačalo......Tj. za zvučnike jedno pojačalo ili više,ovisno o pojačalu i količini zvučnika....a za sub ili više njih drugo pojačalo ....smatram da jedan pravi suub je sasvim dovoljan,osim ak ne misliš radit neku extremnu muziku,onda trebaš i extremne komponente...i extremne cijenom :D


u glavnom,ima onih koji se bolje razumiju u to,ja to ovak laički govorim.....i nek me ispravi neko ak griješim u ovom dijelu priče :mrgreen:
jer ima tu još xx stvari oko tog.....
Avatar
Marcoone
1.8 16v
 
Postovi: 264
Pridružen/a: 24 pro 2009, 18:40
Lokacija: St.Slatina/Oroslavje

Re: Fiat Uno cd player

PostPostao/la Marinoprpic » 12 sij 2012, 13:04

aha,ugl ja na svom trenutnom radiju nemam nigdje spojene činčove.Spojeno mi je sve na dva konektora,dva zvučnika na jedan konektor a struja,antena,backup itd na drugi.Imam i te crvene i bijele činčove na radiju ali mi nisu na ništa spojeni..
Marinoprpic
1.2 12v
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 09 sij 2012, 11:52

Re: Fiat Uno cd player

PostPostao/la Marcoone » 12 sij 2012, 15:27

ako ima ulaze za činč....na to se može spojit recimo pojačalo za suub......


recimo ja sam sebi na početku svoje vozačke karijere :D kupio HU(Head unit,dakle radio) s 1 činč izlazom(mislim,jedan crveni jedan bjeli) i zatim sam si odabrao suub koji želim i za njega kupio prikladno pojačalo.....sve to fino spojio na HU i kaj se tiče basa problem riješen.....
kasnije sam kupio stražnje ovalne zvučnike,koje sam spojio direktno na radio....nešto iza toga i prednje zamjenio novim....i to je meni dostabilo,HU je imao izlaze 4x50W dakle nije mogao izvući ni pola snage zvučnika....no to me nikad nije opterećivalo....

Idealno bi bilo kad bi te zvućnike još spojio na drugo pojačalo,koje bi moglo izvuć dotičnu snagu iz zvučnika.....u međuvremenu sam nabavio novi HU koji ima 3 izlaza za činče....(3 crvena i 3 bijela) e s tim HU imam kamo spojit buduća pojačala za zvučnike.
Avatar
Marcoone
1.8 16v
 
Postovi: 264
Pridružen/a: 24 pro 2009, 18:40
Lokacija: St.Slatina/Oroslavje

Re: Fiat Uno cd player

PostPostao/la Marinoprpic » 12 sij 2012, 23:06

Ok,ja koliko sam to sve donekle shvatio sam mislio uzet pojačalo,sub,novi kvalitetniji radio i eventualno dva zvučnika još da zamijene stara 2 ili da ih još nadodam.Znači zvučnike ili sub na pojačalo?
Marinoprpic
1.2 12v
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 09 sij 2012, 11:52

Re: Fiat Uno cd player

PostPostao/la Marcoone » 12 sij 2012, 23:34

suub na pojačalo,prvo kupi normalno radio,onda suub,pa pojačalo,adekvatno za njega....i naravno set za spajanje......
Avatar
Marcoone
1.8 16v
 
Postovi: 264
Pridružen/a: 24 pro 2009, 18:40
Lokacija: St.Slatina/Oroslavje

Re: Fiat Uno cd player

PostPostao/la Marinoprpic » 13 sij 2012, 01:55

ee hvala puno,kako budem to radio ću javit ako zapnem,ali izgleda da ću ovaj mjesec generalku napravit na autu i sve sitnice što mi smetaju uključujući vlagu i onda muziku..
Marinoprpic
1.2 12v
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 09 sij 2012, 11:52

Re: Fiat Uno cd player

PostPostao/la Marcoone » 13 sij 2012, 10:58

polako....samo ne niš na silu.....rađe kupiš kasnije i bolje.....pa si miran na dugo vrijeme....nego kupiš sa zadnjim novcima ono što možeš,pa kasnije ti žao jer ti nešto fali ili nešto slično......

Al ak misliš u budućnosti imat više pojačala u autu,recimo jedan za suub i jedan za zvučnike......onda gledaj da radio ima toliko činč izlaza,koliko pojačala misliš nabavljat.......
Avatar
Marcoone
1.8 16v
 
Postovi: 264
Pridružen/a: 24 pro 2009, 18:40
Lokacija: St.Slatina/Oroslavje

Prethodna

Natrag na Multimedia



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.

cron