dilema pomozite

Car audio i video ...

dilema pomozite

PostPostao/la Peza » 30 pro 2010, 09:13

potreban mi je koji savjet ..

kupio sam pojačalo "Sony Xplode XM1S" i prikljucio sam na njega Pyle bass tubu od 600 W..
al nakon par dana pocela je se javljat distorzija kada je pojacano do nekih 5-10 % na HU. i za par dana mi je crko....
e sad ....

Specifikacija pojačala (Sony Xplode XM1S )

# mono subwoofer amplifier
# 290 watts RMS x 1 at 4 ohms (500 watts RMS x 1 at 2 ohms)
# CEA-2006 compliant
# low-pass crossover (50-300Hz, -12dB/octave)
# variable bass boost (0-10 dB at 40 Hz)
# switchable subsonic filter (15Hz, -12dB/octave)
# Class-D amplifier design
# MOSFET outputs and power supply
# speaker-level inputs with high-level sensing turn-on
# preamp inputs and outputs
# fuse rating: 30A x 2


specifikacija PYLE bass tube (Pyle PLTB12 600w "Blue wave")

Nominal Power 600 W
Powerrms 200 W
Power Peak 400 W
Impedance
4 Ohm

e sad jel mi mozda crko zbog prejakog pojacala, posto kada spojim pojacalo na jedan izlaz tada je 4 Ohm i daje 600 W
(290 w Peak snage, eto ajmo rec da je tada izlaz u pravim mjerilima 290 W)

pitanje br 2

kupio sam Sony Xplod XS-L12S 1500W
http://www.crutchfield.com/p_158XSL12S/Sony-Xplod-XS-L12S.html?tp=111&tab=features_and_specs

Sensitivity 89 dB at 1 volt
Frequency Response 18 - 2000 Hz
RMS Power Range (Watts) 90-380
Peak Power Handling (Watts) 1500

zanima me trebam li se bojat da ce mi i ovaj pregorit xD

kako namjestit gain, LP Filter (od 40-300 Hz), i Low Frequency boost +12 O)

3. pitanje

kako da okrenem bass kutiju. da zvucnik gleda prema naprijed (prema HU) ili da bass reflex otvor gleda prema HU (tj prema mojim ledijma ...
Peza
1.2 12v
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 30 pro 2010, 08:56

Re: dilema pomozite

PostPostao/la nedo » 30 pro 2010, 11:09

znaci sve ono na hu bass mid treble namisti na 0 i pokusaj to ni ne dirat,eventualno samo malo.
dalje na pojacalu gain ti je obicno na pola preko toga nemoj ic da nebi bilo distorzija....LPF stavi na nekih 80 a to bass bost na nulu zbog tog ti obicno i prne woofer...i onda uzmes neku pismu u kojoj ti se bas jako cuje bass pojacas radio na max glasno na koliko mislis da se moze slusat bezz da ti zvucnici distorziraju
odes di gepeka i vidis sta se dogada sa wooferom ako distorzira smanji gain al moja preporuka ti je maximalno ajde mrvicu preko pola nije to neko pojacalo kvalitetno...e da i bass rexlex cijev po mogucnosti skupa sa wooferom okreni da gledaju prema nazad tj prema tablici
jel` te baca?
Avatar
nedo
2.0 16v
 
Postovi: 539
Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:54
Lokacija: kaštel stari/texas

Re: dilema pomozite

PostPostao/la Peza » 30 pro 2010, 11:30

usput izlaze sa radia sam spojio na high lvl ulaze zato sto mi se automatski upali pojacalo kad upalim radio, znaci bez REMOTE kabla i bez činč kablova...e sad onaj bass sto je crko je star ,tko zna kako ga je stari vlasnik "mučio"...
a pojačalo i bass sam kupio nema ni tjedan dana...
al ako smanjim bass , mid i treble na 0 onda mi se bass slabo cuje....a volim da grmi....usput HU ima subwoofer izlaz,i mogu namjestat frekvenciju za woofer ,ima 55 hz,, 80 hz i 120 hz...

a sad kad slusam stavim equalizer na Regge, vec postavljen profil, necuje se distorzija na wooferu, pojacam do max 25-27 a HU moze do 35 .....

e sad necemo govorit o kvaliteti, jer danas nema bas kvalitetni stvari.....sve je to isto....al nevjerujem da bi ga moglo ostetiti to sto pojacam bass na HU. jer glomazan je woofer, sa veoma debelom gumom koja stabilizira membranu, reklo bi se da je malo tromiji, dok je onaj prije lako ulazio u distorziju, al ovaj bas i ne...
Peza
1.2 12v
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 30 pro 2010, 08:56

Re: dilema pomozite

PostPostao/la frenky_111 » 30 pro 2010, 11:57

Ajde se malo predstavi prvo :twisted:
NO TURBO NO FUN
Avatar
frenky_111
2.0 16v
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 28 lis 2008, 12:59
Lokacija: KRK

Re: dilema pomozite

PostPostao/la nedo » 31 pro 2010, 11:32

iskreno ona gumA to ti je ovijes membrane i ona samo drzi membranu u centru i nista drugo....dalje trebas nac idealne postavke ja sam ti za prvu ruku reka da stavis sve na 0 iskreno meni u mom autu nije sve na nuli al to ti je skolski tako.znaci uzmes neku kvalitetniju stvar npr onaj hip hop GET LOW ..i pojacas radio na 28max i sad slusas ima li distorzija...ako ih nema lipo odes u EQ i namjestis sad pozelji bass mid treble i non stop osluskujes dal ima distorzija znaci najbitnija stvar je ima li distorzija ako ih nema sve ok...ako ih ima ili smanjuj gain ili ili smanjuj bass...nadam se da me kuzis...npr ja slusam preko usba muziku i sve stvari su manje vise house sa boljom kvalitetom zvuka znaci preko 192mbit/s i sad meni ti je namjesteno ovako bass na +5 mid +2 tre +2 uz jos gomilu drugis postavki tipa sirina spektra trlalalaala al to mi je sad komplicirano ovako ti objasnjavat...al ja imam samo 2 elipse tako da iz njih pokusavam izvuc max al da nema distorzije...ugl igraj se uzmi sebi sat vremena par pjesmica i trazi si idealno...hehehehe
jel` te baca?
Avatar
nedo
2.0 16v
 
Postovi: 539
Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:54
Lokacija: kaštel stari/texas

Re: dilema pomozite

PostPostao/la eyeshadow » 12 sij 2011, 18:56

Samo da se nadovezen;ta "guma" nije samo da drzi,ako je ona deblja samin time je zvucnik jaci,podnosi vise RMS-a, (mislin da niko nije vidia zvucnik od 1000RMS-a da mu je guma ko na 2-sistemskoj 13-ici :D ) Znaci,ako je guma deblja,to je sub jaci.
Druga stvar: NEMA idealnih postavki na radiu...to se uglavnon sve stavlja na 0 (osin HPF I LPF) ostale se stvari podesavaju iskljucivo na pojacalu,bar ja tako radin.
Avatar
eyeshadow
1.6 16v
 
Postovi: 127
Pridružen/a: 14 sij 2008, 04:12
Lokacija: ST

Re: dilema pomozite

PostPostao/la HellEnart » 14 sij 2011, 00:06

ja sam mislio da ovisi o zavojnici koliko zvucnik moze izdrzati watta, a ne o toj gumi :?:
NO SUBWOOFER NO FUN
Avatar
HellEnart
1.4 16v
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 24 lis 2010, 13:36
Lokacija: Zagreb

Re: dilema pomozite

PostPostao/la nedo » 14 sij 2011, 01:35

i ja isto al eto nezelim ispast glup guma i sve to ovisi o tromosti zvucnika tj njegovoj svrstoci naravno da ce zvucnik sa vise rmsa imat jacu gumu..
jel` te baca?
Avatar
nedo
2.0 16v
 
Postovi: 539
Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:54
Lokacija: kaštel stari/texas

Re: dilema pomozite

PostPostao/la eyeshadow » 14 sij 2011, 17:06

Normalno da je zavojnica glavni cimbenik i njezin lak,ali isto tako guma prati njezinu jacinu. ;)
Nedo je reka da ta guma samo drzi membranu,iz toga se dalo zakljucit da ona prakticki nicemu ne sluzi..
Avatar
eyeshadow
1.6 16v
 
Postovi: 127
Pridružen/a: 14 sij 2008, 04:12
Lokacija: ST

Re: dilema pomozite

PostPostao/la DanielST » 14 sij 2011, 20:04

Ovo je debelo OT. Ako mislite da je vrijedno o tome, otvorite novu temu ili idite u OT pa raspravite to, ili u krajnjem slucaju preko PP-a. ;)
Avatar
DanielST
Admin
 
Postovi: 1244
Pridružen/a: 18 pro 2007, 01:25
Lokacija: Kaštel Štafilić

Sljedeća

Natrag na Multimedia



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.

cron