Muzika

Car audio i video ...

Re: Muzika

PostPostao/la 1mario1 » 13 sij 2010, 01:31

Jesmo malo smo otisli u OT, nema veze,
zato tu i jesam da pomognem koliko mogu,
dosta toga sam prosao pa tako i naucio neke stvari i stekao
nekakvo iskusto i bit ce mi drago to podijelit ovdje s vama.
slika
Avatar
1mario1
Moderator
 
Postovi: 1293
Pridružen/a: 21 svi 2009, 12:00
Lokacija: Trogir

Re: Muzika

PostPostao/la nedo » 13 sij 2010, 17:44

znaci ovako prvo veliko hvala na opisu tvojih instalacija i svega toga i znam da oni koji nevole akustiku opcenito ili u autu njima je to besmisleno al ja sam jedan od onih kojima nesto mora drndat kraj uva dok se voze pa makar i na viskotonce hehhee proba sam puno gluposti i spajanja zvucnika i woofera svakako samo ne onako kako treba i kroz puno kemijanja al i puno procitane teorije pogotovo o spl ili nekima poznatijem db dragu puno sam cita o tome jer bez ikakvog novca sam pokusava iz zvucnika dobit njihov maksimum to je znacilo puno piljenja rezanja drvofixa silikona ma svega da bi postiga da mi taj zvuk bar kratko izvuce osmjeh na lice dok ovo citate uzmite u obzir da mi je tek 18 godina i da nemam nekih financija.krenimo ovako:prvo sta sam pocea je bilo stavljanje digitalnog kazica i to alpinin nelos model sve je digitalno i jos dan danas svira pa sam stavija dva zvucnika naravno iz gramofona bili su papirnati jako osjetljivi i to je krestalo al bas nigdje onda mi je prijatelj poklonio razglasni zvucnik 30cm (razglasni zvucnici su dosta osjetljivi tj na malo wati sviraju dosta glasnije) i pocea sam radit kutiju prvo sam napravija kutiju tek tolko za probu nije dobro dihtala sve skupa je bilo spojeno na jedan izlaz iz radija i pomocu fadera i balanca sam skoro pa sve prebacija na taj izlaz i to je rokalo solidno onda sam malo zadihta tu kutiju presao sve spojeve sa drvofiksom kutija je bila dimenzija nekih 50 litara sa portom cijevi promjera 10cm i duzine 22 cm sa tim sam dobija dobija tunig od nekih 40hz i kad bih pojacao malo jace doslovno cijeli yugo se tresao i niko mi nije virova da to radi bez pojacala dok nebi pogleda.e onda sam podeblja kablove koji vode do zvucnika i to sam napravija sa onim elektricnim bakrenim kabelom on 1.5 kvadrata mogu van rec da je to poravilo zvuk poprilicno i smanjilo je distorzije minimalno i sve skupa je radilo do prije nekih par dana kad sam slucajno potrgao onaj dio zice koji ide sa terminala na zvucniku do zavojnice na onom mjestu gde ulazi u sam zvucnik i sad vise nema muzike hehhe al barem sam nesto naucio o zvuku i nadam se nekom pomogao
jel` te baca?
Avatar
nedo
2.0 16v
 
Postovi: 539
Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:54
Lokacija: kaštel stari/texas

Re: Muzika

PostPostao/la 1mario1 » 14 sij 2010, 09:48

svaka čast,
ovakve radove ja cijenim
slika
Avatar
1mario1
Moderator
 
Postovi: 1293
Pridružen/a: 21 svi 2009, 12:00
Lokacija: Trogir

Prethodna

Natrag na Multimedia



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gostiju.