Koliko najvise cola?

Sve vezano za naplatke i gume ...

Koliko najvise cola?

PostPostao/la BlackLordX » 26 pro 2007, 22:40

e sada sta da ja stavim na svoga hyundu koliko naj vise cola mogu staviti sada na njemu je 13 cola :?:
slika
Avatar
BlackLordX
1.2 12v
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 20 pro 2007, 12:36
Lokacija: Solin

Re: Savjeti o stavljanju širih i nižih guma

PostPostao/la Fenix » 26 pro 2007, 22:50

15' ti je preporucljivo hehe :mrgreen:

a 16' i 17' mora bi imat malo vise posla, kao npr. izvlacenje, kidanje blatobrana :D
slika
slika
slika
Avatar
Fenix
Admin
 
Postovi: 242
Pridružen/a: 18 pro 2007, 02:00
Lokacija: Trogir

Re: Savjeti o stavljanju širih i nižih guma

PostPostao/la DanielST » 26 pro 2007, 23:56

Evo ti jedno interesantno iskustvo,a iskustvo je uvijek bolje od onoga na papiru:

--------------------
dakle ide prica: :D
ja sam na accentu imao 175/70/13, a sada su 195/50/15.
prvi dan gume i kočenje ok, al sve drugo katastrofa.
umalo sam se zapucao X puta radi volana. auto osjeti svaku rupicu na cesti i volan se podmota u rukama. čak sam se vratio u dućan s reklamacijom. lik je provozao auto i objasnio mi da sad niska guma "osjeti" svaki nagib ceste. i stvarno, kad pogledaš cestu da malkice pada u jednu stranu tako ide i auto. na ovo nikad nisam obraćao pažnje. nakon dvotjednog prokletstva, sam skinuo amortizere, skratio ih 1,5cm i napunio ih nanovo(50t km) i, šećer na kraju, stavio eibach pro kit -30mm. eeeej...potpuno druga priča. sad je auto ko` po tračnicama. onaj blesavi feeling na volanu je nestao. istina, osjeti se svaka rupa, al bar znaš zašto i vidiš rezultat svega toga. i još nešto, volan je prije spuštanja počeo treskat preko 130, a sad ništa. u punom celeru skoro, pa ništa.
ako te zanima zašto 15" i 195, odgovor je:"It`s all about the money". i da, sa 195 su se poravnali prednji i stražnji blatobrani.
--------------------
Moj komentar: :D
Znaci te felge idu s tim gumama bez problema. Kako se vozilo ponasa s njima si "vidio" iz iskustva osobe koja je probala tu kombinaciju. Mislim da je i zakonski to maximalna colaza koju mozes staviti(to bi trebala znati osoba koja ti montira to na vozilo),ali ako nakon tolikog povecanja jos krenes i spustati vozilo moras ocekivati da bi mogao imati problema kad naletis na vecu rupu(svaka druga na nasim cestama) jer ce guma nabijati u karoseriju,pogotovo ako u vozilu imas 3-4 osoba. Ovo je moguce u slucaju spustanja koristeci samo nize federe,ali ako ubacis i sportske amortizere(covjek iz price prije je punio serijske-moze se i to da se ustedi na kupnji sporskih),koji su tvrdji od obicnih serijskih,onda bi te probleme naravno trebao izbjeci je su oni toliko tvrdi da se kotac ne moze pribliziti karoseriji. A mozes i primjeniti savjet od Fenix-a pa na malo elegantniji i jeftiniji nacin brusilicom rijesiti problem... ;)

Nakon sto rijesis problem prilagodjavanja felgi na vozilo dolazi problem udobnosti koja se naravno gubi u odredjenom postotku koji naravno varira od vozila do vozila.
Nemoj da te prestrasi prvi problem,a to je postavljanje felge na vozilo jer svaki pravi servis koji to radi u par minuta to sredi i odmah znaju(jos prije pocetka posla) dali to radi ili ne.

Nakon sta to sve namonitiras trebao bi to i registrirati, ako ne zelis imati problema sa zakonom(citaj: policija). U slucaju da je ta colaza zakonski odobrena za to vozilo(to ce opet znati osoba koja postavlja felgu jer oni imaju knjigu u kojoj pisu europske norme za svako vozilo),odes na tehnicki s vozilom i trazis da ti se to upise u knjizicu. U slucaju da je colaza za 1 col veca,za to nema potrebe. Znaci ako ides s 13 na 14. U slucaju da je colaza veca od one koja pise u knjizi za norme,tj. da ides na npr. 17 cola,a to nije dozvoljeno,onda se treba odvesti vozilo na testiranje koje kosta mislim oko 1000Kn i ako uspjesno prodje testiranje velicnina se upisuje u knjizicu. Testiranje za 1 ili vise stvari uvijek kosta 1000Kn,bez obzira koliko se stvari testiralo odjednom.


Odgovor je malo opsirniji nego sto si mozda ocekivao,ali namjera je bila da se odagnaju sve sumnje i pitanja i da te se uputi sto bolje sa svim pozitivnim i negativnim stranama izlozenima.

Eto to je to...Ako sam nesto pogrijesio neka me se ispravi slobodno...I ispricavam se na ovolikom postu... :oops:
E je sam ga namlio... :D
Avatar
DanielST
Admin
 
Postovi: 1244
Pridružen/a: 18 pro 2007, 01:25
Lokacija: Kaštel Štafilić

Re: Koliko najvise cola?

PostPostao/la Fenix » 27 pro 2007, 00:07

svaka cast na trudu, sve je to tako kao sta si objasnio :!: palac gore :)
slika
slika
slika
Avatar
Fenix
Admin
 
Postovi: 242
Pridružen/a: 18 pro 2007, 02:00
Lokacija: Trogir

Re: Koliko najvise cola?

PostPostao/la GTC » 27 pro 2007, 00:46

a pa kad vec stavljaš vece felge...onda triba i spustit auto...jedno bez drugoga neide i nemože
nemoj ti ka i Fenix :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

preporučam 15ke ...195/50 i spustit 3 cm :D
http://www.opel-teamdalmatia.com
Astra OPC
Vectra A 2000 16v Turbo
Avatar
GTC
1.4 16v
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 19 pro 2007, 23:10
Lokacija: SOLIN

Re: Koliko najvise cola?

PostPostao/la Kađo Racer » 27 pro 2007, 00:47

ej stavi jednostavno 15' i to je to ej daj odakle si iz solina ja u nincevicima zivin jel tvoj hyundai zute boje :D
Samo daj boze zdravlja ostalo ce sve doc!!!!!!!!!
Avatar
Kađo Racer
1.8 16v
 
Postovi: 474
Pridružen/a: 20 pro 2007, 15:11
Lokacija: Solin

Re: Koliko najvise cola?

PostPostao/la BlackLordX » 27 pro 2007, 20:07

Kađo Racer je napisao/la:ej stavi jednostavno 15' i to je to ej daj odakle si iz solina ja u nincevicima zivin jel tvoj hyundai zute boje :D



nije zute boje (srica moja danije) :mrgreen: i danijel koliko bi me to sve skupa izaslo sa pilanjem(ka sta je kolega fenix izvea) :mrgreen: i bez pilanja oprilike mislim rad samo na podesavanju :roll:
slika
Avatar
BlackLordX
1.2 12v
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 20 pro 2007, 12:36
Lokacija: Solin

Re: Koliko najvise cola?

PostPostao/la DanielST » 27 pro 2007, 20:27

Ne kuzim pitanje. Kad se odlucis za neke felge stave ti ih za pola sata na auto skupa s gumama. Cijena toga ovisi o felgama i gumama koje uzimas naravno... Nakon toga ide test voznja, pa sve ovisi koji problemi budu. Moze se dogodit da bude potrebno samo malo izbrusit, a to ce ti moc sredit i ekipa koja ti je postavljala felge,tj. vulkanizer,a to ti nebi trebao naplatiti. Danas sam stavio jedan kalkulator gore u info od teme, pa vidi kolika ce ti biti razlika izmedju guma koje imas i onih koje uzimas... Ako nije velika razlika u promjeru mozda neces trebat nista brusit i zezat se... Uglavnom se javi meni i Fenixu kad se odlucis na nesto takvo pa cemo ti vrlo rado uskocit u pomoc buduci da si blizu i za cevape i pivu brusimo ako treba sve do krova! :lol: :lol: Jel'da Fenix?
Eto nadam se da sam barem malo pomogao... :mrgreen:
Avatar
DanielST
Admin
 
Postovi: 1244
Pridružen/a: 18 pro 2007, 01:25
Lokacija: Kaštel Štafilić

Re: Koliko najvise cola?

PostPostao/la BlackLordX » 27 pro 2007, 22:15

DanielST je napisao/la:Ne kuzim pitanje. Kad se odlucis za neke felge stave ti ih za pola sata na auto skupa s gumama. Cijena toga ovisi o felgama i gumama koje uzimas naravno... Nakon toga ide test voznja, pa sve ovisi koji problemi budu. Moze se dogodit da bude potrebno samo malo izbrusit, a to ce ti moc sredit i ekipa koja ti je postavljala felge,tj. vulkanizer,a to ti nebi trebao naplatiti. Danas sam stavio jedan kalkulator gore u info od teme, pa vidi kolika ce ti biti razlika izmedju guma koje imas i onih koje uzimas... Ako nije velika razlika u promjeru mozda neces trebat nista brusit i zezat se... Uglavnom se javi meni i Fenixu kad se odlucis na nesto takvo pa cemo ti vrlo rado uskocit u pomoc buduci da si blizu i za cevape i pivu brusimo ako treba sve do krova! :lol: :lol: Jel'da Fenix?
Eto nadam se da sam barem malo pomogao... :mrgreen:


ma misliaj sam koliko to dojde samo ustelavanje (felge su vec stavljene,ajmo rec :mrgreen: :mrgreen: ) ali usteljavanje vozila da se lipo ponasa na cesti
sada znam di cu to raditi :mrgreen: :mrgreen:
slika
Avatar
BlackLordX
1.2 12v
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 20 pro 2007, 12:36
Lokacija: Solin

Re: Koliko najvise cola?

PostPostao/la DanielST » 27 pro 2007, 22:20

Kad stavis felge slobodno se javi pa cemo vidit sta i kako dalje... ;)
Avatar
DanielST
Admin
 
Postovi: 1244
Pridružen/a: 18 pro 2007, 01:25
Lokacija: Kaštel Štafilić

Sljedeća

Natrag na Naplatci i gume



Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gostiju.